Mesajı Okuyun
Old 10-02-2009, 02:59   #1
Konuk

Önemli Mal Paylasim Sorunu

Selamlar Hepinize Öncelikle Böyle Bi Sitede Böyle Emekler Verdiginiz Ve Ben Dahil Bütün Insanlari Aydinlatmaya Calistiginiz Icin Hepinize Tesekkür Minnet Borcumuzdur.
Benim Sorunum :
Ben Yurtdisinda Yasayan ve Yabanci Vatandas Durumunda Bir Bayanim. Burdaki Bazi Haklardan Yararlanabilmek icin Turk Vatandasligindan Cikmistim.

Esimden Yurtdisinda 2005 yilinda Türk Kanunlarina Göre Bosandim. Turkiyede ise Taninma Davasi Ve Onayi 2007 Yilinda Gerceklesti. 19 Yillik Cok Kötü Bi Evlilik Gecirdim "Dayak Siddet Hakaret". Eski Esimi Turkiyeden Yurtdisina Ben Getirdim. Burda Birlikte Calisip Turkiyede 2 Kooperatif Dairesi Aldik. Evlerden Birisi Benim Üzerime Digeri Ise Onun Üzerindeydi. Benim Üzerime Olan Evi Sattik Ve Parasini Diger Dairenin Tamamlanmasi icin Kullandik. Ama Bu Evlerin Alimini Yurtdisinda Kredi Alarak Gerceklestirdik. Ev icin aldigimiz kredi parasini Yurtdisinda birlikte 10 sene Calisarak ödedik ve o türkiyeye gitti ve burdaki o evler icin aldigimiz kredi borcunu ben halen ödemekteyim.. O kisiden ayrildiktan Sonra Kendi üzerine olan evi bi sekilde kuzeninin üzerine gecirmis. Burdaki Yani yurtdisindaki Bosanma Mahkemesinde Kuzenine Evi Sattigina Dair Bir Belge Getirdi. Ve Ben Biliyorumki O Ev Gercekten Satilmadi suan Yeniden Evlenmis olan Eski Esim Ve Yeni Ailesi O evde Oturmaktalar. Benim üzerime olan kooperatif dairem Satildi ve onun üzerine olan kooperatif dairesinin borcuna verildi. Buna Dair Elimde Bir Belge yok.
Benim O evde yillarca calisip alinteriyle kazandigim ve hala ödemekte oldugum birsürü emegim var.
Ben Hakkim Olani Benim Olani Istiyorum. Turkiyeye Gelip Ne yapabilirim?Ne gibi Yollarla Hakkimi Arayabilirim? Ve En Önemlisi Ben Bana Ait olan Hakkimi Nasil Elde Edebilirim?

Unutmadan Biz Onunla Yurtdisinda Ayrilali 4 yil oldu Turkiyede ise 2 yil.Bu Konu Zaman Asimina Ugramis olabilirmi?

Lutfen Bana Yardimci Olurmusunuz...
Simdiden ilginize Cok Cok Tsk Ederim...