Mesajı Okuyun
Old 17-06-2008, 11:13   #1
avukat-21

Varsayılan İmza İncelemesİ (?)

Taraflar arasında imzalanan protokole istinaden alacak davası açacağım...Protokol 4 şarta bağlanmış ve bu şartlar yerine getirildiği takdirde,bir taraf diğer tarafa 30.11.07 tarihinde .....YTL ödeceyek
*Bu dört şarttan biri -->Taraf arasında görülen davada,benim müvekkilin "kararı temyiz etmemesi"
*Karar ,harcı yüksek olduğu için her iki tarafça da henüz tebliğe çıkarılmamış ve dolayısıyla,henüz temyiz hakkı tanınmamış...(Karar tarihi 2007)

Bu şartı da yerine getirip davayı açtığım takdirde,
**Karşı taraf protokolde belirtilen tüm şartlar yerine getirilmiş olduğu için SADECE imza inkarında bulunacaktır (Öyle düşünüyorum...!)
--İMZA İNKAR EDİLDİĞİNDE,Mahkemenin imza incelemesi için tayin ettireceği bilirkişi'nin hukuki ve cezai sorumluluğu var mıdır?
--İmza inkarı doğrultusunda aleyhime bir rapor verilir ise,benim acaba kaç kez bilirkişi incelemesi yaptırabilme hakkım var (Sınırlama getirilmiş mi?-->Teknik incelemeye karşı itirazlarım ne olabilir ki?)
--Dava açmadan evvel-karşı tarafın çeşitli sözleşmelerde mevcut imzaları karşılaştırılmak üzere bu incelemeyi ben yaptırıp-mahkemeye delil olarak sunabilir miyim?? (Bağlayıcı olmaz tabi ama muhtemel aleyhte rapora itiraz sebebim olur) Teşekkürler