Mesajı Okuyun
Old 03-02-2004, 17:33   #12
Merhaba

Sayın bayan Çaba,

Mesajınızda konuyu değiştirme ve dikkati dağıtma çabası içinde olduğunuzu görüyorum. Öne sürdüğünüz görüşlerinizle ilgili olarak, hukukçu kimliğinize yönelttiğim hiçbir soruya yanıt vermeden, ısrarla ve maksatlı olarak bana soru yöneltme tutumu içindesiniz.

Alıntı: “Ancak bir tek konuya henüz cevap alamadım.Ülkesinden uzakta, başka bir ülkede para karşılığı ilişkiye giren O.T.'nin 1335 kişinin adını defterine yazması adetten midir?Yoksa meraktan mıdır?Ya da bir kasıt mı aramalıyız?Ne dersiniz...“

Bu sorunuzun konunun özüyle ne ilgisi olduğunu anlayabilmiş değilim.Ayrıca maalesef bu sorunuza yanıt verebilecek durumda da değilim. Olsa olsa bu, konunun bu boyutu ile ilgili ve bilgiye dayalı ayrı bir tartışma konusu olabilir. O.T. nin bu şekilde çetele tutmasının adetten mi, yoksa kasta binaen mi olduğunu bilmiyorum. Siz bu sorunun yanıtını çok iyi biliyor olmalısınız ki, bu yanıtınızla bağlantılı olarak, konuya tamamen hukuk dışı bir perspektiften, özellikle de kişisel bir kin ve öç güdüsüyle bakıyorsunuz. Lütfen sorduğunuz sorunun yanıtını burada açıklayarak bizleri de bilgilendirin.

Yazdığım yazılarda size yönelttiğim soruları burada alıntı yaparak tekrarlamak istemiyorum. Ama siz hala, teşhir cezasının genel hukukta ve özelde de hangi ceza yasamızda olduğuna dair hiçbir şey söylemiyorsunuz. Niçin.??? Teşhiri savunurken temel dayanağınız nedir.???

Ben kişisel görüşlerime saygı göstermeniz gibi bir kaygı taşımıyorum.Ama hukuka saygılı olmanız gereği, beni ve kişisel görüşlerimi de çok aşan bir gerekliliktir.

Vereceğiniz yanıt için şimdiden teşekkür ederim.

Sağlıklar diliyorum.

Merhaba.