Mesajı Okuyun
Old 17-12-2016, 01:05   #1
Konuk

Varsayılan Cocuk velayet karmaşası

Merhaba,
6yıllık evliyim ve biri 3yasinda digeri 17 aylık 2 evladım var.Ikinci çocuğum doğduktan sonra işi bıraktım dolayısıyla şuan için bir işim ve sgk yok.
Eşimden şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmak istiyorum fakat çocukların velayetini ona vermediğim sürece anlaşmalı boşanmaya asla yanaşmıyor.O zaman çekismeli dava açarız dediğimde beni çirkinleşmekle tehdit edip dava boyunca katılım sağlamayacağını, süreci elinden geldiğince uzatacağını ve o süreçte de çocukları asla vermeyeceğini söylüyor.Çocukları alıp kaçmak gibi çocukça şeyler yapmak istemiyorum çünkü hem çocuklarimin bu durumdan olumsuz etkilenmesini istemem hem de karakterime yakışmayan bi tutum olur.Şunu sormak istiyorum, yardımcı olursanız çok memnun olurum; eşimle çocukların velayetini ona verecek şekilde anlaşmalı boşansam dava sonuçlandıktan hemen sonra ben tekrar velayet davası açıp çocuklarımı himayeme alabilir miyim? Veya ne kadar sürer? Hakim çocukları ayırır mı? Biri ben de biri onda olacak şekilde? Yada çekişmeli dahi boşansam çocuklarimı alıp evi terk etmem bir sorun teşkil eder mi? Eşim gelip benden çocuklarimi alabir mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için, iyi çalışmalar.