Mesajı Okuyun
Old 27-11-2010, 11:05   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Eşim, evliliğimiz içerisinde internetten bulduğu bir kadınla maddi çıkar sağlamak amacı ile birliktelik kurdu ve benim karşı çıkmalarım,diğer kadını uyarmalarım fayda etmedi.İlişkileri ilerleme aşamasında iken o kadınla yolda karşılaştım ve bana sarfettiği bir cümle sonucunda kendisini dövdüm.Rapor almış ve aradan 2 ay geçtikten sonra bana dava açmış.
2 Aralık günü 3.sulh cezada mahkememiz var..
Bu arada eşimle boşandık.Ve o kadınla nikah yaptı.
Eski eşimle,dün yaptığım telefon konuşmasında,bana duruşmaya gelmememi,kendisinin sebep olduğu bu durum için son derece üzgün olduğunu,zorunlu olarak o kadının tarafını tutup şahitlik yapması gerektiğini,beni mahkemelerde görmek istemediğini,nasıl olsa,bir daha kimsenin mahkemeye gitmeyeceğini ve olayın kapanacağını söyledi..
Zaten,yaptığı evliliğin zorunlu olduğunu,bazı borçlarının ödemesi bitince o kadından boşanıp kurtulacağınıda ilave etti.
Sormak istediğim şu,sanık olduğum bu davaya katılmazsam,sonuç benim aleyhime mi olur?Eski eşime ne yazıkki artık güvenmediğim için,ve maddi olarak çok güçlü olduklarınıda bildiğim için,bana ceza aldırmayamı çalışıyor bilemiyorum..Aile avukatları varmış..Ben davaya avukat tutamıyorum..Kendimi nasıl savunacağım,çok şaşırdım..1 yıldır psikolojik işkence yapan o kadınla,mahkemede karşılaşacağımı düşündüğüm zaman bile kendimi kötü hissediyorum.
Lütfen,bana bir fikir verin.
Teşekkür ve saygılarımla.

Sayın konuk,
Duruşmaya gitmek yararınızadır. Mahkemeye, duruşmaya katılmanızı engelleyen geçerli bir neden bildirmemeniz halinde duruşma ileri bir tarihe ertelenecek ve o duruşmaya zorla (polis zoru ile) getirilmenize karar verilecektir.
Duruşmada savunma yapmadan önce hakime avukat istediğinizi belirtirtirseniz, mahkemenin talebi üzerine Baro tarafından sizin için bir avukat görevlendirilecektir. Ancak davada ceza almanız halinde, avukata devletçe ödenen ücretin sizden alınacağını da belirteyim.