Mesajı Okuyun
Old 05-12-2011, 00:56   #11
av.cevat

Arkadaşlar merhaba;
Benim de benzer bir dava açmam söz konusu.Benim olayımda müvekkil çocuk teslimini geç yapıyor.Gerekçeleri var.Savcılığa suç duyuruları var.Velayeti karşı tarafta olan kız çocuğu babasının yanında iken ,diğer tarafta üvey baba ve onun çocuğu tarafından cinsel tacize uğradığını beyan ediyor.Müvekkil de kızıyla savcılığa başvuruyor.Soruşturma sürerken teslim süresi geliyor.Müvekkil karşı tarafa durumu izah ediyor.Çocuğun psikolojisinin kötü olduğunu,gelmek istemediğini,gelip ikna etmesini,masraflarını karşılayacağını telefon ve sms ile bildiriyor.Adresinde olduğunu da özellikle belirtiyor.Ancak karşı taraf icradan talimat yazısı almasına rağmen icra takibi yapmıyor,savcılığa çocuğun zorla alıkonulduğunu ,müvekkilime ulaşılamadığını,icra takibi yapmasına rağmen çocuğu teslim alamadığını beyan ediyor.Şikayetten beş gün sonra da icra ile çocuğu teslim alıyor.Çocuk kadının aracından kaçarak polise sığınıyor.Ama polislerde tutanakla tekrar kadına teslim ediyorlar.Olaydan birgün sonra müvekkil hakkında yakalama kararı infaz ediliyor.Savcılık alıkoymaktan iddianame düzenliyor.Müvekkil yargılanıp,beraat ediyor.Şimdi karşı taraf hakkında iftira ve yalan beyanla dava açılmasına sebebiyet vermekten tazminat açmayı düşünüyoruz.Ben öncelikle savcılığa bu konuda şikayette bulundum.Şikayet sonucunu bekleyip mi dava açsam,yoksa beklemeden mi karar veremedim.Sizler de düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.