Mesajı Okuyun
Old 30-03-2011, 15:19   #19
yyyasemin

İdari para cezaları ile ilgili verilen cevaplardan yola çıkarak, bende birşey sormak istiyorum.
Biz işveren vekiliyiz ve bize 2008 başlangıç tarihli 2011 e kadar olan sürede işçi sayımıza göre % 3 özürlü çalıştırma yükümlülüğüne uymadığımız gerekçesiyle İstanbul İŞKUR Müdürlüğünden iadeli taahütlü ihtar geldi.
Ekte yer alan işçi sayısı ve çalıştırılacak özürlü sayısı belirtilmiş ve bizim buna uymadığımız özürlü çalıştırmadığımız ileri sürülmüş.
Biz ise geçmişi olan bu şirket, hiç aksatmadan özürlü talebinde 3 ayda bir bulunduk ve gelen özürlülerin bir kısmını değerlendirdik ama geri gönderdiğimzde çok oldu. Sebebide işimize uygun olarak çalışabilecek kişiler olmamalarından dolayıydı. Hal böyle oluncada gelen özürlüler reddeilmiş oldu. İşkur bizim bu eylemimizin kötüniyetli olduğunu sanarak cezayı kesmiştir. Ceza miktarı gerçekten çok yüksek 839.000 tl gibi bir rakam. Kurumla görüşme yaptık fakat kesinlikle yazılarını geri çekemeyeceklerini söylediler. Biz elimizdeki evraklara güveniyoruz ve Sulh hukuk mahk. açacağımız davada da kazanabileceğimizi düşünüyorum. Ama ben dava ya gerek olmadan bu işin çözülmesi taraftarıyım. İkna edemedik ama tecrübeli meslektaşlarımın görüşlerinin önemli olacağını düşünüyorum ve bilgi desteğinizi bekliyorum.
Teşekkürler
Av. Yasemin GÜLLÜOĞLU (L.L.M-still PHD)