Mesajı Okuyun
Old 16-04-2014, 02:24   #1
Konuk

Varsayılan Abim Davamdan Feragat Ettirmis/ Avukatın müvekkilden habersiz feragat etmesi/ Koruma Kararı

Degerli avukatlar,

Gecen Haziranda davaci oldugum ve de son durusmada hakimin sozlu olarak bosanmaya hukmettigi davamda tam vekalet verdigim avukatimin abimin baskisiyla (o da esimin ailesinin bana zarar vereegini dusundugu icin cunku abime gelip tehditler savurmuslar) gerekceli karar cikmadan davadan beni feragt ettirdigini gecen hafta abimden ogrendim. Oysa ki bana karsi tarafin uzatmaya gittigini davanin yargitayda oldugu soylenmisti. Simdi ben ayni aile mahkemesine yeni bir avukat ile basvurup avukatima ayri bir yazili dilekce vermedigimi benden habersiz bir sekilde davamdan feragat ettirildigimi bu nedenle yargilamanin kaldigi yerden devam etmesini ayni zamanda da aldigim tehditler icin korunma karari cikarilmasini isteyebilir miyim? Ya da esimin ailesinin tehditlerine sessiz kalmasi gibi yeni gelisen bir olayla tekrar bosanma davasi acip eski redolmus davamdan da bu nedenle benden habersiz feragat ettirildigimi mi dile getirmeliyim? Uzerinden bir sene gecmedigi icin ve de avukatima vekalet disinda yazili bir dilekce de vermedigim icin feragatin iptali soz konusu olur mu? Cok caresizim ne olur bir yol gosterin tesekkurler