Mesajı Okuyun
Old 05-08-2014, 10:42   #6
aysunasil

Herkese merhaba,
Sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum.
Aynı zamanda abim olan müvekkilim bir reklam şirketinde çalışırken 25/II-ı bendi sebebiyle işten çıkartıldı. Abimin bağlı olduğu bir direktör var müşterilerle birebir tüm görüşmeleri kendisi gerçekleştirip, abime gerekli talimatları veriyor. Bir şirket reklam panosu kullanımını iptal etiğini direktörüne söylüyor ancak kendisi iptal işlemini abime yaptırmıyor, ben halledeceğim beklensin diyor.Ancak halledilemiyor ve iptal de gerçekleşmeyince müşteriye fatura gidiyor ve müşteri de biz iptal etmiştik diyerek faturayı iade ediyor. Bunun üzerine hem direktörü hem abimi işten çıkartıyorlar. Normalde yazılı yapılan tüm işlemler bu olayda sözlü ilerliyor ve iptale ilişkin ne yazılı ne de sözlü bir talimat yok ortada. Bu durumda işe iade davasının kazanılma olasılığı nedir sizce, kasıt ya da taksir olmasa da ihmal gibi bir durumdan yine de sorumlu tutulabilir mi kaldı ki iptali kesin olarak bilse dahi talimat olmadan iptal etme yetkisi yok. Aynı zamanda abim olduğu için kararsız kaldım. Yardım edebilirseniz çok sevinirim, özellikle örnek kararlar vs. varsa. Şimdiden teşekkürler.