Mesajı Okuyun
Old 05-10-2006, 11:07   #14
putto

Manevi tazminat miktarı tamamen Sizin insiyatifinize ve öngörünüze kalmış, ben sebepsiz zenginleşme hükümleri doğrultusunda manevi tazminat tutarının yüksek tutulmaması mantığıyla rakamları belirtmiştim.Daha yüksek rakamlar talep etmenizde mümkün, yaşanılan sıkıntı ve acıyı Siz daha iyi takdir edersiniz diye düşünüyorum.Rakamları belirlerken; red edilen kısım üzerinden karşı tarafa vekalet ücreti ödeneceği hususunu da gözönüne almanın yararlı olacağı kanaatindeyim.

Manevi tazminatın tamamını baştan talep etmeniz gereklidir.Sonradan ıslah etmeniz mümkün değildir.Duyulan acı ve talep edilen miktarda dava açıldığı tarih itibariyledir.

Destekten yoksun kalma olarak kastettiğim husus; çocuk 18 yaşındadır ve çalışıyor annesine her ay 100 lira veriyordur; bu çocuğun kaza geçirmesi ve artık çalışamaması anne için destekten yoksun kalmadır; çocuk 13 yaşında ise ve çalışmıyorsa artık çocuk büyüyecekti de bana mali anlamda yardım edecekti husususun bir espirisi kalmadığını düşünüyorum.Bu konudaki değerli görüşlerinizi beklemekteyim.