Mesajı Okuyun
Old 15-11-2006, 17:21   #65
Seyda

Mezunları da aranıza aldığınıza göre ben de katılabilirim Öğrenci arkadaşlarımıza bu 4 seneyi büt.süz bitiren biri olarak birkaç tavsiyem olacak..Marmaralı olup da Kaboğlu'ndan şikayeti olmayan pek az insan var.A.yasa dersinden kolay geçmek için sınavda ne biliyorsanız yazın;normlar hiyerarşisi,erkler ayrılığı,laiklik vd. kavramlar arasında vargücünüzle bağlantı kurun.Sakın çekinmeyin ancak öyle geçiliyor çünkü
2.sınıfta bana göre zorlayıcı bir ders yok.3.sınıf en önemli sene çünkü hem dersler birden çok ayrıntılı oluyor hem de hocalar son seneki gibi çok gözünüzün yaşına bakmıyorlar.Borçlar ve eşyaya eğer Burak hoca veya İpek hoca geliyorsa sakın ama sakın kitap okumakla uğraşmayın,mutlaka derse girin tuttuğunuz notlarla o dersleri geçememe gibi bir ihtimaliniz yok Vergiyi ise küçümsememenizi öneririm çünkü birçok arkadaşım Vergiden tek derse kaldı.Usule hangi hoca gelir bilmem ama Selçuk hoca gelirse Baki Kuru yeter de artar..
Ve son sene..Mezuniyet ve yıllık telaşı 2.döneminizin önemli bir kısmını alacağından dikkatli olun Son sene için sizlere çok düzenli çalışmanızı öneririm çünkü o kadar ayrıntı var ki.. Hele hele ki iş ve sosyal güvenlik hukuku..Ancak şunu da söylemeliyim ki not ortalamanızın en yüksek olacağı sene son senedir,garanti ediyorum
Aklıma gelen son birşey daha..Okulumuzda fakülteyi 4 yılda ve büt.süz bitirmenin Yüksek Lisans mülakatında hocalarımız için hiçbir önemi yoktur,hatta o okulun öğrencileri olmanız bile sizi kimsenin önüne geçirmez.Diploma notunuz mu??Onun da öneminin olmadığını tecrübe ederek gördüm.Bunu neden mi söylüyorum?Yüksek lisansa başvuracaklar hayal kırıklığı yaşamasın diye..
Hepinize başarılar ve hayırlı mezuniyetler dilerim..Sevgiler