Mesajı Okuyun
Old 29-12-2007, 15:39   #63
Mustafa ÖZCAN

Alıntı:
Sayın Mustafa ÖZCAN,

Sizin yazdıklarınızla, olaydaki avukatın davranışları arasında bir fark göremiyorum.

Sizin yazdıklarınızdan bazı alıntılar:

Anlayışınıza hayran oldum. Diyecek birşey bulamıyorum. Armağan Beyin yalanı ile Rüşvet veren avukatın rüşveti farklı dedim.

Benim hangi söylemimi rüşvetçi avukatla benzettiniz.?

Sayın Korayoz, Sayın Armağan Konyalı, Sayın Fikirbay, Sayın Ş. Ferda DEMİREL in yazılarını cevap olarak size sunuyorum tekrar okuyun.

Makyavelist yaklaşım içeren bir tek cümlemi gösterin bana, Tüm mesajlarımda kaygı var gayrimeşruluğu dışlama var. Doğruya giden her yolu mübah sayan bir yaklaşımım da yok. Doğru sonuca giden küçük yanlışların, yalanların kabul edilebilirliğinden bahsediyorum.

HAYATIMDA HİÇ RÜŞVET VERMEDİM. ALMADIMDA, YUKARIDA İLK MESAJIMDA YAZDIĞIM TÜRDE DOĞRU SONUCA YÖNELİK KÜÇÜK YALANLAR HARİCİNDE HİÇ BİR GAYRİMEŞRU YOLADA BAŞVURMADIM. DOLANDIRICIDAN GELEN PARANIN GELDİĞİ KAYNAKTAKİ MAĞDUR OLAN İNSANI DÜŞÜNECEK KADARDA DÜRÜSTÜM. BUNU İLK MESAJIMDA YAZDIM ONUDA GÖRÜN LÜTFEN.
Alıntı:
Bir icra dosyasında, profesyonel dolandırıcı olan borçluyu bir şekilde bir köşede sıkıştırdım. Dosya borcunu ödemekten başka bir şansı kalmadı. Bir müddet sonra elinde dosya borcu kadar para ile çıktı geldi. Miktar oldukça da yüksekti. Ben merak ettim parayı nereden bulduğunu sordum. Bir başkasını dolandırdığını söyledi. Parayı alıp almamakta baya tereddüt ettim. Siz olsaydınız alırmıydınız..!?

Doğru anlayan tüm meslektaşlara;

Saygılar...