Mesajı Okuyun
Old 27-01-2012, 15:27   #7
nizar

Değerli Meslektaşlarım,

Ben de müvekkilimin meslek onur ve haysiyetine aykırı davranış ve sözlerinden dolayı hakkında suç duyurusunda bulundum. Ardından vekilliğini sürdürdüğüm dosyadan HAKLI NEDENLE VEKİLLİKTEN ÇEKİLDİĞİME İLİŞKİN DİLEKÇE SUNDUM.

Müvekkil, sözkonusu dosyanın son duruşmasından önce benim vekilliğinden çekildiğimi biliyordu. 3 gün önce duruşması vardı. Girmedim ancak müvekkil kendisine girdi. Elinde davaya ilişkin bir dilekçe ile.

Hakim, vekiliniz davadan çekilmiş deyince EVET BİLİYORUM. BİR DİYECEĞİM YOKTUR demiş, keşif günü verilmesini istemişse de mevsim itibariyle keşfin mümkün olmadığını da eklemiş.

Dolayısıyla müvekkil haksız eylemi nedeniyle benim dosyasından çekildiğimi duruşmadan önce biliyordu. Ben duruşmada müvekkilin sınırı aşan sözleri olabileceği ve hakimin karşısında bunları yaşamaktan utandığım için DURUŞMAYA GİRMEDİM.

Vekillikten çekilmeden itibaren 15 gün daha vekilin sorumluluğu devam eder, kuralı burda mutlaka işletilir mi? Zira duruşmaya vatandaş kendisi katıldı ve herhangi bir mağduriyeti de yok?

Vekillikten çekilmişse de 15 gün daha sorumluluğu devam ettiği halde duruşmaya girmedi diye görevi ihmal suçu oluşurmu?

Yanıtlarınız benim için çok önemli.

Saygılarımla....