Konu: facebook
Mesajı Okuyun
Old 17-12-2009, 22:03   #147
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Sevmiyorum sevemiyorum.Lisenin son yılında açmıştım o zamanlar çok ilgimi çekiyordu,başından kalkasım gelmezdi,profil düzenlemekle fotoğraf çekip oraya eklemekle uğraşırdım.Nerdeyse hemen hemen bir yıl oldu hesabımı kapatalı.Hiçbir özlem veya pişmanlık da duymuyorum.
Zaten küçük bir kasabada doğdum ve büyüdüm ben.Bizim orada bayram tatillerinde görmek istediğiniz istemediğiniz her insanla sokakta karşılaşabilirsiniz.O yüzden bir ilkokul arkadaşıma ulaşmam da çok zor olmuyor doğrusu.
Facebook'un ilişkileri de bayağılaştırdığını düşünüyorum,sırf oraya fotoğraf koymak için fotoğraf çektiren insanlar tanıyorum.Bir bakıyordum profiline benzer pozdan on tane var. Ya da ilişkileri facebooktan başlatıp bitirenler var bir de.Bir bakıyorum bilmem kimle bilmem kim ilişkiye başlamış bir bakıyorum ilişkilerini bitirmişler artık ilişkileri yok.Özel hayat kavramının içi yavaş yavaş boşaltıldı.
Başından kalkmayıp hayatının çoğunu insan beyninden çıkma bir internet sitesinden yürüten insanları anlamıyorum.Özellikle yaşıtlarım arasında çok var böyleleri.Boş,çok boş iş...

Evet, genel olarak haklısınız ama, ben memnunum.