Mesajı Okuyun
Old 24-07-2017, 15:20   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,
Alıntı:
1. Eşimin babasının kovması boşanma için bir kusur mu?

Eşinizin babasının eylemi eşinizin kusuru değildir.Fakat haksız bir eyleme maruz kaldığınız halde sessiz kalmak kusur olarak değerlendirilebilir.

Alıntı:
2. Dava açılmadan önce ayrı ev tutsam ben mi kusurlu sayılırım?

Boşanma amacıyla ayrı bir ev tutmak kusur değildir.

Alıntı:
3. 1,5 yaşındaki oğlumu eşimin görme hakkı nedir? (hala anne sütü alıyo)

Çocukla baba arasında çocuğun yaşı anne sütü alıyor olması yani anne bakımına ihtiyaç duyulan dönemde olması,uzmanın görüşü dikkate alınarak muhtemelen yatılı olmayacak ve kısa süreli kişisel ilişki süresini Mahkeme tayin edilecektir.

Alıntı:
4. Boşanma Süreci başlamadan önce velayet süreci nasıl işliyor?

Boşanma davası açıldığında hakim dava süresince geçerli olacak şekilde velayet konusunda tedbiren karar verecektir. Dava sonunda ise çocuğun sürekli olarak kimin yanında yaşayacağı ve diğer tarafla görüşme süreleri hakkında karar verilecektir.

1.5 yaşındaki çocuğun tedbiren ve sürekli velayetinin anneye verilmesi beklenir.

Alıntı:
5. Eşimin babasına bu konuda tazminat davası açabilir miyim? Açsam kazanma ihtimalim nedir?

Eşinizin babası tarafından size haksız bir eylem gerçekleştirilmiş ise ve koşulları varsa elbette tazminat davası açabilirsiniz.Hakim dosya kapsamı ve delil durumuna göre karar verecektir ve sonucu verdiğiniz bilgi çerçevesinde tahmin etmek mümkün değildir.

Alıntı:
6. Bir de eşim daha önce 2 yıl oldu mesajlaşma şeklinde beni aldatmıştı. O dönem affetmiştim. Şuan kovulma olayina ek olarak mahkemede mevzu etmeme gerek var mı? Bir şey çıkarmı o şekilde?

Boşanmaya yol açan tüm olayları son döneme ağırlık vererek anlatmanız uygun olur.Eşinizin önceki kusurunu anlatmanızda bir engel yok.BU anlatımın sonucu nasıl etkiyecegini elbette şimdiden tahmin etmek mümkün değildir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.