Mesajı Okuyun
Old 24-08-2004, 09:09   #1
ZİLİF

Rahatsiz Maaşımın 1/4'üne Haciz Kararı - Merak Edenlere Sonuç

Hekese tekrar merhaba,

İcra dairesine gidip, dosyamın fotokopisini aldım. Uyarı yazıları boşanmadan önceki oturduğum ev adresime gitmiş. Ve avukata vekalet ve dilekçe verirken avukatlık sözleşmesi diye bir yazı imzalamışım (tamamen benim aptallığım) Çünkü o sayfa boşmuş, Avukat 4 sene sonra o boş alanları doldurup, 700.000.000.- avukatlık ücreti olarak dava açmış, elimde hiçbir makbuz olmadığı için bir şey iddia edemiyorum. Faizlerle birlikte korkunç bir rakama ulaşmış, dosya da da avukatın adres vs bilgileri yok, kendisine vekil bir avukat tutmuş, şimdiki avukatım ile ona ulaştım. Şuan ne bir bürosu ne de telefonu var. Başka bir ildeymiş. Beni dava eden avukatın 2 ay hapiste yattığını ve 3 ay avukatlıktan men cezası aldığını öğrendim. Neyse sonuçta bir rakamda anlaştık ve o parayı kuzu kuzu verdim. Ama şimsi cumhuriyet başsavcılığına ve baroya suç duyurusunda bulundum. Ve tek suç duyurusunda bulunan ben değilmişim. Elime hiçbirşey geçmeyecek olsa bile yaptım bunu.

Herkesin kulağına küpe olsun, ne kadar zor durumda ve ruh halinde olursanız olun, mutlaka bir şey imzalarken okuyun.

Avukatlık özel bir meslek ve güven gerektiriyor, birkaç kişinin yaptığı bu tür kurnazlıklar tüm avukatlara mal oluyor.

Herkese saygılarımla