Mesajı Okuyun
Old 29-09-2006, 12:50   #21
Av. R. Onur ÇINAR

Selamlar,

tamam ingilizce bilen hukukçu sayısı az, ama niçin az... bunu niçin kimse düşünmek istemiyor?

ben hukuk fak 3. sınıf öğrencisiyim ve de anadolu lisesi mezunuyum... sorunuza cevabım da '' okuldan öğrendiğim kadar '' ingilizce biliyorum oldu..

burada herkesin içten içe okullarımızda yeterli yabancı dil eğitimi verilmediğini kabul ettiği ortaya çıkıyor... tamam liseye başlarken bir hazırlık sınıfı okudum, yeni girecek arkadaslar bu hazırlık sınıfını uni'de de görecek, ama değişen ne olacak.. bakalım etrafımıza, diğer fakultelerde öğrenim gören ve hem lisede hem de uni'de hazırlık okuyan kaç kişi bir AİHM kararını anlayacak derecede ing biliyor...

ingilizce eğitimini ciddiye alan kurumlar (bunların başında TÖMER, Amerikan kültür ve yardımlaşma derneği geliyor)resmen ufak bir servet istiyorlar... bir kişinin sıfırdan başlayıp iyi derecede ing öğrenmesi yaklaşık 4 - 5 milyara mal oluyor...

bu da dar gelirli öğrencilik hayatı için çok pahalı bir eğitim...

şimdi ing kurslarına katılmak istiyorum ve bugün bilgisayar başına da burs veren kurumları araştırmak için oturdum...

bence '' hukukçular neden yabancı dil bilmiyor'' yerine '' hukukçular neden yabancı dil öğrenmiyor'' sorusunu sormak lazım..

Saygılarımla...