Mesajı Okuyun
Old 16-02-2009, 19:36   #3
duyurucu1

Mutsuz 2-Kahramanlık hastalığının CMK avukatları arasında yayılmaya başlaması

2)KAHRAMANLIK HASTALIĞININ CMK AVUKATLARI ARASINDA YAYILMAYA BAŞLAMASI

Benim güzel kardeşim ,adını sanını bilmediğim sanık-avukat;neden böyle yaptın?Böyle yaptın da benim başımı belaya soktun? Sen bu davranışınla bana kötü örnek oldun.Senin bu davranışın bir hastalık.Hangi CMK avukatı senin bu yaptıklarını öğrenirse bu hastalık hemen bulaşıyor.Aha şimdi de bana bulaştı.Yerimde duramıyorum.Beynimin içinde karıncalanmalar oluyor.Beynimde hareketlenmeler başladı.Neden?Nasıl?Niçin? soruları beynimde cirit atıyor.Hatta bir beyin cerrahına dahi gittim.Dedim “Böyle böyle”Kafamın filmini çektiler,incelediler ve teşhisini koydular.Sende “Kahraman CMK Avukatı Olma Hastalığı var”dediler.

“Aman bu ne biçim hastalık?Çaresi nedir?”diye sordum.

“Bu hastalık ;korkmayan,üç kuruşluk gelirinden başka kaybedecek bir şeyi olmayan avukatlarda görülür.İdealist avukatlarda görülür.İnsan haklarına hukuka inanan ve bu uğurda mücadele etmek gerektiğinin bilincine varan avukatlarda görülür.Kendileri köle olmayan ve fakat köle de çalıştırmayan avukatlarda görülür.İnsanlığın var olmasından yok olmasına kadar süregelecek olan bir hastalıktır.Yok edilmesi mümkün değildir.Belki biraz hafifletilebilir.Avukatlar korkutulunca yada para ile zenginleştirilince biraz hafifler.

Çaresi; korkmak,pısmak-bana ne demektir.O zaman bu hastalık kesinlikle bulaşmaz.Hele evet efendim,sepet efendim diye öne eğilenlerde hiç olmaz.Günde üçyüz defa bu “evet efendim” şeklindeki hareketleri yaparsan bu hastalık geçer.”dediler.

“Breh Breh Breh.Savulun be!Kahraman CMK avukatı geliyor!”diye nidalanmışım.”Ben ki Dadaoloğlunun torunu,Köroğlunun geçtiği yollardan geçmiş,Torlak Mustafanın teneffüs ettiği dünya havasıdan hava teneffüs etmiş,her darbe olduğunda kendini taş dört duvarlarda bulmuş ve her gün her ihtimale karşı olası darbe söylentileri olduğunda hazırlık olsun deyu kapı arkasında her zaman içinde giysilerinin bulunduğu bir valiz bulundurmuş ve de bu dünyada üç kuruşluk ekmek parasından başka kaybedecek bir şeyi olmayan ben, hiç bir insan kulunun önünde eğilmem!Anamın ve babamın ve de büyüklerimin ellerini öpmem dışında kimsenin elini öpmem!Rütme ,makam mevki peşinde koşmayan ben!Hiç kimseye evet efendim,sepet efendim demem!”dedim.Beyin,üroloji,kadın doğum ,dahiliye,ortopedi,fiziktedavi ve diğer adını sanını bilmediğim tüm doktorlar benim ukalalaşmam üzerine “Bırakın ne hali varsa görsün.Karışmayın sarhoşa yıkılıncaya kadar gitsin”dediler.Ve beni hastane kapısının önüne attılar.

İşte o günden beri Kahraman CMK Avukatı misyonumu evvel Allah sürdürüyorum.(DEVAM EDECEK)