Mesajı Okuyun
Old 30-10-2006, 15:57   #34
ışık

merhaba; forumları takip ediyordum ama siteye yeni üye oldum ve ilk mesajımı gönderiyorum. tüm mesajları okudum . kişisel eleştiri yapmadan sadece kendi düşüncelerimi söylemek istiyorum ve aynı saygıyı bekliyorum. evet ben de bu dünya üzerinde cinsiyeti(yani üreme sistemi) kadın olan bir bedende yaşıyorum. ve hayatımın bir çok alanında, doğduğumdan beri bana yüklenen rolleri oynamak zorunda bırakıldım. bu rollerden ve cinsiyetimden arındığımda ise geriye sadece insan ("İki eli olan, iki ayak üzerinde dolaşan, sözle anlaşan, akıl ve düşünme yeteneği olan en gelişmiş canlı") kalıyor. yani aslında olması gereken...kadının doğurgan olma özelliği sadece kendisini ilgilendirir. başka hiç kimseyi -baba dahil- ilgilendirmez. doğurganlık özelliğini istediği şekilde kullanma yada kullanmama hakkı sadece kadınındır. ben evliyim ve doğurmama-ürememe hakkımı kullanıyorum. bununla ilgili yasalarda -erkeğin boşanmak istemesinden başka-ki bu psikolojik baskıdır- kadına bir yaptırım var mıdır?!!! bildiğim kadarıyla yoktur. yani kimse bana sen evlisin o halde doğurmak zorundasın diyemez. aynı şey evli olmayan ama çocuk doğurmak isteyen kadın içinde geçerlidir. kadının kendi bilincindeki farkındalık düzeyi yüksek ise -çünkü tek başına yani babasız çocuk doğurma düşüncesi bir çok kadını öğrendikleri rollerden dolayı korkutan bir şeydir- yani tüm toplumsal yargılardan kurtulmayı başarmış ise eminim o çocuk sağlıklı ve cinsiyetçi bir eğitimden çok insani değerlere sahip olarak yetişecektir. burada yazılan tüm kişisel düşüncelerin tartışması günlerce sürebilir. kendi hayalimizde canlandırdığımız kahramanlar üzerinden fikirlerimizi yazıyoruz.(yani ben öyle yaptım) benim gözümde canlanan evlenmeden çocuk doğurmuş bir kadın profiliyle sizin gözünüzde canlanan aynı görüntü olmayacaktır. sonuç olarak bekar kadınlar da çocuk doğurabilmeli. evli kadınlar da çocuk doğurmama hakkını kullanabilmeli.

saygılar...