Mesajı Okuyun
Old 20-10-2009, 15:36   #5
YILMAZ GÜNEYTEPE

Öğrenemezsiniz sayın meslektaşım..çünkü kalemde çalışan ulu insanlar yardımcı olamazlar...çünkü karşınıza "..telefonda bilgi veremiyoruz.." diye klişe bir savunma ile çıkarlar..dakikalarca sizinle tartışabilirler..ama 20 sn lik bir sürede dosyaya bakıp duruşma gününü söyleyemezler...çünkü eğitim seminerlerinde "..Avukata yardımcı olun" diye eğitilmiyorlar..mümkün mertebe avukatı masrafa sokun basit bir iş için istanbuldan kalksın gelsin dosyaya baksın anlayışı var..oysa uyap diye internet diye bişey var 30 sn içinde avukat olduğunuza dair her türlü bilgiye ulaşabilirler ama buna rağmen bazen dosyayı inceletmezler bekleyin derler saatlerce bekletirler..oysa geçerli hiç bir sebep yoktur...geçenlerde vekil olarak takip ettiğim bir dosyada md.yrd.bey ile tartışınca gözüme yumruğu yedim...şikayet ettim o da benden şikayetçi oldu..sonuç: ben görevi başındaki memura darp ve hakaretten yargılanıyorum..oysa sayın memur normal darp tan yargılanıyor..yani bizim yaptığımız iş kamu görevi değilmiş!!! hakim-savcı-katip-müdür saltanatı karşısında barolarımız bu sorunları aşmak yerine özel günlerde basın açıklamaları ve bayram mesajlarıyla uğraşıyorlar..