Mesajı Okuyun
Old 10-03-2008, 22:12   #3
Av.muhittinköylüoğlu

Değerli meslektaşım.
Sizi bir kez de burada kutlamak istiyorum.Öncelikle bu konuyu CMK mail grubuna atarak bizlerin haberdar olmasını sağlamanız son derece önemli ve takdire değer.Yaptığınız gerçek bir avukatlık ve hukukçu sorumluluğu.Ben istanbulda CMK ile ilgili her olup biteni bilen duyan biri olduğumu sanırdım.Bu meseleden hiç haberim olmamıştı.Ama sizin bölgenizde çok deneyimli bir çok CMK avukatı olmasına rağmen bu uyarının sizden gelmesi çok önemli ve çok ta hoş.
Meseleyi bir an önce hem tüm meslektaşlarımız ile paylaşmak ve hemde Baro ,Bakanlık vs. ilgili kurumlar nezdinde girişimde bulunmak hepimizin görevi.
savcılığın mütalası ise hukukla yasa ile ilgisiz hakimleri motomot bir robot yada bilgisayar programı yukarıdan kendilerine dayatılan şablona uyması zorunlu görülen faktör olarak mantığın ürünü olup, açıkçası hakimlik mesleğine de hakarettir.UYAP ın hata verip vermemesi bozulması yanlış ya da doğru programlanması hakimin sorunu olmadığı gibi kişi hak ve özgürlüklerinin kısıtlanma nedeni de olamaz.yasaya aykırı olarak uyap nedeniyle tutuklanan insanlar da hakim ve savcılar aleyhine tazminat davası açabilirler.Bu gayret ve hukuksal mücadele azminizin devamı dileğiyle .Saygılar