Mesajı Okuyun
Old 13-11-2014, 19:06   #1
fureynat

Mahçup Boşanma davası görülürken birlikte yaşam sebebiyle davanın reddi ve yeni dava açmak

Müvekkil Haziran 2014'te evlilik birliğinin temelinden sarsılması iddiasıyla boşanma davası açmış ancak bu davanın Kasım ayındaki ön inceleme duruşmasından evvel, Eylül ve Ekim aylarında psikolojik sıkıntıları ve alkol problemi bulunan eşinin ısrarlı aramaları ve yardım etmek amacıyla eve dönmüştür. Ancak müvekkil bu süreçte eşi tarafından darp edilmiştir, müvekkil yeniden evden ayrılmış ve geri dönmemiştir. Ön inceleme duruşmasından birkaç gün önce vekalet çıkartarak bana ulaştılar ve ön inceleme duruşmasına girdim, darp raporu, karakol ifadesi ve uzaklaştırma kararını da ibraz ettim ancak müvekkil duruşmada iki aya yakın bir süre eve döndüğünü beyan etti ve birlikte yaşam sebebiyle dava reddedildi.

Sorum şu ki, bu dava görülürken birlikte yaşamaları evlilik birliğini sürdürme iradesi anlamına geliyor ise, en son darp olayı ile yeni bir dava açabilir miyim? yoksa 3 yıllık süreyi beklemek zorunda mıyım? Davalının ağır psikolojik sıkıntıları da bulunmakta, MK 165 madde ile akıl hastalığı sebebiyle dava açmam daha mı mantıklıdır?