Mesajı Okuyun
Old 03-06-2009, 22:23   #15
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Soruda ve benim verdiğim örnekte bir icra takibinden söz edilmemektedir. Dolayısıyla "takibe mütealik" bir şey yapılması da sözkonusu olamayacaktır. HGK kararına vurgu yapacaksanız, tam da konuya uygun bir örnek olmadığını yazdığımı anımsatacaktım.

Sayın Ergin,

Ana soruda "derdest" bir icra takibinden bahsedilmiyor olsa bile, açılması düşünülen bir icra takibi söz konusudur. Soru da zaten bu amaçla sorulmaktadır. Soru sahibinn fantezi olsun diye sorduğunu sanmıyorum.

Keza yazdıklarınızın ana soru ile doğrudan bir ilgisi olmadığını düşünüyorum. Tamamen kendi varsayımlarınızla yarattığınız ve açıkçası tam olarak da anlaşılamayan bir takım hayali olaylara yer verip, kendiniz cevaplamaya çalışmaktasınız.

Bu itibarla isterseniz ana soruyu ele alıp, yeni baştan cevaplamaya çalışalım.

Soru şuydu:

Alıntı:
Yazan Av-Ufuk
Soru: Yabancı Mahkemece boşanma ve nafakaya ilişkin olarak 1998 yılında verilen ve kesinleşen hükmün, günümüze kadar tenfizi yapılmamıştır.

Özellikle kararda bahsi geçen ve günümüze kadar tahsil edilmeyen birikmiş nafakaların, ilamın tenfizi sağlandıktan sonra; zamanaşımına uğrayıp uğramaması hakkındaki görüşleriniz nelerdir?