Mesajı Okuyun
Old 01-11-2007, 18:38   #45
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan envanter09
Sigarayı kendi yakınlarınızdan daha çok seviyorsanız lütfen aşağıdakileri dikkate almayın. Her koyun kendi bacağından asılmıyor.

Sigara içmek sefil bir alışkanlıktır.

İşte şu yazdığınız bir sürü cümle içinde bu söz nasıl da sırıtıyor...Bu olmasa belki tüm bu cümleleri iyimserlikle okuyabilirdim.Sigara içmeyenler çok seviyor ve seviliyor demek..İlk başladığım zaman sigaralarımı kırıp bırakırlardı,öylesine sinirlenirdim ki,artık bu iyimserlikten çok gıcıklığa dönüşmüştü,Oyun gibi geliyordu,ne zaman küllükte sigaramı yanar vaziyette bırakıp gitsem döndüğümde tütünü dağıtılmış ya da ortadan ikiye zalimce ayrılmış bulurdumVe o insanları hayatımdan sildim..Bana iyilik yapmak isteyenler beni kendi halimde bırakırlarsa daha makbule geçiyor bana..Çünkü bunları zaten Biliyorum...Ve çifter çifter dikişle anlatılması benim ruhumu daraltıyor,hatta bunları bile sigara içerek okuyorumİnat haline geliyorSigara içene sefil demek ne kadar vicdani,sen sevdiğine sefil diyebilir misin?Bunu vicdanın kaldırabiliyorsa helal olsun derim o insana..Ilımlı yaklaşın,kibar konuşun,kokuşmuş kararmış ciğerleri burnumuza burnumuza sokmakla bıraktıramazsınız ya da zamansız öleceksiniz deyip duyguları sömürmeyin,çünkü sigara içmediği halde zamansız ölen birçok insan tanırım,ki hiçbir ölümün zamanı yoktur nedense hep zamansız gelmiştir..Biraz daha ılımlı konuşmaları deneyin,sigara içmek bir yanılgının başlangıcıdır,kendini aldatma çabası da denebilir..Ama insanlar beni kandıracağına ben kendimi kandırırım daha iyiYıllardır sigara üzerine yazılır çizilir,bunlardan kaçına direterek içmemeyi öğretebildiler bilmiyorum.Bildiğim tek şey,alışkanlıklar 21 günde değişir,o alışkanlığı tamamen ortadan kaldırmakla bir yere varılmaz,o alışkanlığın yerine başka bir alışkanlık edinmek gerekir.21 günüm hep var benimBu arada doktorlara karşı bu tutumunuz hiç hoş değil,sahi doktorlar niçin vardır deyip genel bir yargılama yapmayın,onların önünde binlerce insan ölüp gidiyor,insanların dramına şahitlik ediyorlar,bir şekilde bunu unutmak isteyebilirler,mola verince yapılabilecek aktiviteleri bana sayar mısınız?Yarım saatlik molada çift kale maç yapıp stres atabilirler mi?Buna zamanları elvermez..Peki yarım saat kitap okusalar?Ameliyat masalarında yaşananları o kitabı okurken zihinlerinden atabilirler mi?Bu yüzden en az zaman alan sigaradır..Şöyle hayatın arasında derin bir nefes almak he rşeyi değiştirmiyor..Atmosferde oksijen bulunsa da bulunmasa da yetmiyor bir şeyleri unutmaya..Sigara içeni teselli edemezsiniz o sadece kendini teselli edebilir..İster kaderine terk etmek deyin isterseniz de sefil deyin,ama o insanın yapması gereken tek şey kendi içinde bazı şeyleri halletmektir,insan kendini hazır hissettiğinde fırlatır elindeki sigarayı..Ne zaman hazır olacağını bilemeyiz..Ama sanıldığı kadar geç olmayabilir..Tiryakiler,istedikleri vakit harekete geçerler..Onu sigaradan kesinkes alıkoymak onu daha da alışkanlığına bağlayacaktır,sisteminizi değiştirin bence..Ilımlı ve sevecen yaklaşın..Bakın o zaman neler değişecek..