Mesajı Okuyun
Old 12-12-2009, 17:34   #174
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan akasya
Bir şirkete ait araca kırmızı ışık ihlali ile gıyapta yazılan ceza 7 günlük tebliğ süresinden sonra şirkete tebliğ edildi, kırmızı ışıkta geçmediğimizden kesin olarak eminiz ayrıca tebliğe çıkarma süresi olan 7 günlük sürede belirttiğim gibi aşılmış. Bizde sulh ceza mahkemesine bir dilekçe ile itiraz ettik yalnız araç şirkete ait ve itirazı aracın sahibi olan şirket değil o gün aracı kullanan şirket görevlisi olan şahıs yaptı, yani şirket adına ve temsile yetkili olarak değil o gün aracı kullanan, onun kullanımına tahsis olduğu gerekçesi ile itiraz etti. Forumu baştan itibaren takip ettim ama soruma cevap bulamadım kitapta da aynı şekilde araç sahibinin itiraz etmesinden bahsediyor. Dilekçemizin akıbeti ne olur acaba?? Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...
Teşekkürler...

Forumun ilk mesajını okursanız, müvekkil şirket araçlarına kesilen cezanın iptali için müracaat ettiğimizi görürsünüz. Ceza, sürücüye değil; aracın tescil plakasına kesilmektedir. Dolayısıyla, itirazınızı şirket adına yapmalıydınız.

Alıntı:
Dilekçemizin akıbeti ne olur acaba??
Bana göre şikayet hakkınız olmadığı için, itirazınız red edilmelidir. Ama 1 ay sonra "itirazımız kabul edildi" diye yazarsanız da şaşırmayacağımı bilesiniz.