Mesajı Okuyun
Old 25-12-2014, 14:47   #8
siloos

İyi

Alıntı:
Yazan mslmklvz
Ticari araç sürücüsü olan sürücü, yolun kaygan olması nedeni ile araç hâkimiyetini kaybederek tek taraflı kaza yapıyor. Hastaneden alınan kan testinde kanında 0.25 etanol çıkıyor.Sigorta, araç ticari olduğu için etanol 0.50 promil altında da olsa hasarı ödemeyi reddediyor.Ancak burada önemli olan nokta sürücü ömründe hiç alkol almamış birisi ve kazadan öncede kesinlikle alkol alınmamış.
Testten sonra kanda etanol çıktığını görünce durumu doktora soruyor ve bunun alkol olmadığı, etanolün doğal olarak kanda bulunabilecek bir değer olduğu kendisine bildiriliyor ve kan testinin üzerine el yazısı ile alkol yoktur yazılıyor. Ancak sigorta şirketi 0.25 alkol olduğu gerekçesiyle hasarı ödemiyor.

Yaptığım araştırmalarda alkol dışında, belirli gıdaların tüketilmesi sonucu da kanda etanol çıkabiliyor. Ancak ortada bir test sonucu olduğundan bu durumun ispatı bize düşüyor.

Bu konuda bilgilerini paylaşacak meslektaşlara şimdiden teşekkürler.

Sayın Meslektaşım;
aynı durum şuanda benim başımda, ticari araç kullanan müvekkil kaza yapıyor ve kanında 0,12 promil alkol çıkıyor. Kendisi o gün alkol almadığı gibi üstüne bir de oruçludur.
Neticede hastaneden alınan 0,5 promilin altında ise etkilenme olmayacağına sair yazı sigorta tarafından kabul edilmiyor.
Bu aşamada bende şuanda ihtarname hazırlıyorum. Ancak THS de ilgili konuları okurken acaba sizin davanızın sonucu ne oldu? sormadan edemedim.
Hal bu iken bana vereceğiniz öğütler, aktaracağınız tecrübeler var mıdır?
Şimdiden iyi çalışmalar
Kolay gelsin