Mesajı Okuyun
Old 25-02-2012, 15:39   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
ben boşanma davamda delillerimi bildirdim fakat karşı tarafın delillerine karşı delil bildirme hakkımızı saklı tutuyorum diye yazmadım. bunu yazmama rağmen karşı tarafın delillerine karşı delil bildirebilirmiyim.
ikinci olarak karşı tarafın delillerine cevap verebilirmiyim. gösteren delillerin ne amaçla kullanıldığı ve ya bu delillerle ispat edeceğim şeyleri mahkemeye dilekçe vererek sunabilirmiyim.avukat tutamadım ekonomik nedenlerden dolayı, baroda vermedi kayıtlı bişeyler olduğu için. yardımcı olabilirsinize sevinirim.

Delillerinizi hasrettiğiniz için, yeni delil bildiremezsiniz. Ancak dava dilekçenizde "vs. her tür delil" ibaresi varsa, ancak yemin deliline dayanabilirsiniz.

Karşı tarafın delilleri için tabii ki dilekçe yazabilirsiniz. Tanık varsa, onlara soru sorabilirsiniz. "kayıtlı bir şeyler" olduğu için baronun avukat atamaması normal. Ama siz hak kaybına uğramamak için şartlarınızı zorlamanız ve davanızı avukatla yürütmeniz gerekir. Şu ana dek yaşadıklarınız bile avukat tutmanın önemini göstermektedir.