Mesajı Okuyun
Old 20-06-2007, 12:19   #6
Bahadır Turan DURMAZ

Varsayılan Sorun tespiti artık bi yere kadar

Bence artık bu sorun tespitini bir yerde bırakmak lazım. Sorunlarımızı hepimiz biliyor, hepimiz birbirimizin bildiğini de biliyoruz. O yüzden aynı noktada patenaj yapmamak adına artık sorunları tespit değil, mevcut sorunlara somut çözümler üretmeliyiz.

Jeanne arkadaşımızın dediğine tamamen katılıyorum. Benim söylemlerim de usturuplu olmayabilir o bakımdan kısa kesicem; mevcut barolar ve barolar birliği ile malesef bu iş yürümez. Meslek örgütlerimizde, mesleği koruma bilinci yok. Yöneticilerin ne için seçildiklerinin bilincinde değiller. Biz o insanları oraya bizlerin sorunlarına çare olsunlar diye seçiyor, gönderiyor ve icabında yüceltiyoruz. Hepsi için söylemiyorum ama çoğunluğu sadece temsil vazifesi görüyor. Ya da başkalarının da deyimiyle koltuklar başka noktalara atlama tahtası olarak kullanılıyor.

Sorunlar kolay, hemen hemen herkes bir tane söylese ve her söylenene çözümler üretilse bu iş biter. Ama lokal serzenişler olmamalı bütün bunlar. Örgütlü teşkilatlarımızdan fayda bulamıyorsak,bu işi gerçekten çözmek isteyenler hep beraber kendi kendimize güçlü bir örgüt yapısı kurmalıyız. Bunun için teşkilat sistemine veya büyük bir binaya veya koltuklara ihtiyacımız yok. Tek bir amaç için tek yumruk halinde hareket edebilecek binlerce yürek, çok kısa bir sürede bu işi başarır diye düşünüyorum. O yüzden artık lütfen sorun tespiti yapmayalım, artık örgütlenelim diyorum