Mesajı Okuyun
Old 28-06-2007, 11:12   #9
Bahadır Turan DURMAZ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Sayın meslektaşım,

Sizi uyarıyorum, ÖRGÜT kelimesinden bir daha söz etmeyin, yoksa sizin de DeGeMe savcıları peşinize düşer. Site arkadaşıyız, site örgütünden arkadaşınız olarak sizi uyarayım istedim.

"Çalışmayanın eleştiri hakkı olmaz" sloganı demokratik yapılanmaların ve demokrat olmanın gereğidir.

Kolay gelsin.

Saygılar.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, İstanbul örgütü üyesi

İstanbul Barosu Meslek Sorunları Komisyonu başlığı altına yazdığım için bir açıklama yapma gereği de duydum.

Öncelikle her zaman ilkleri gerçekleştiren İstanbul Örgüt'ümüzdeki, meslek sorunlarını çözmeyi vazife addetmiş meslektaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Meslek sorunlarının tek bir noktadan çözülebilecek bir sorun olmadığını zannedersem hepimiz biliyoruz. Örgütlenmeden kastettiğim de zaten bu nokta idi. Bütün barolarda örgütlenmeliyiz. Bütün baro örgütleri ayrı ayrı çalışsa bile hepsini birden organize eden bir örgütümüz de olmalı. Şimdi bütün kafalarda "e zaten var, barolar ve birlik" ifadeleri geçiyor olabilir. Ama bunların yetersiz olduğunu daha önceki mailimde belirtmiştim.

Demokrat biri olarak sevgili meslektaşım ve örgüttaşım Ömer Bey'in, "Çalışmayanın eleştiri hakkı olmaz" özdeyişini üzerime almamakla beraber, meslek için; meslek kıdemi/meslek için çalışma oranı dikkate alındığında kendime en yukarılardan yer beğeneceğimi söylesem ukalalık yapmış olmam heralde. Bununla beraber bu değişe "eleştiri de bir katkıdır" düşüncesi ile katılmadığımı beyan etmek isterim.

Sonuç dersek; "bende bir şey yapmak istiyorum bu meslek için" diye el kaldıranların sayısı artmadıkça, sayılı kişilerin iteklemesiyle, kendini heder etmesiyle pek bir şey olmuyor.