Mesajı Okuyun
Old 29-05-2011, 18:02   #4
NightBird

Sayın Yavuz ve sayın Bozdoğan çok teşekkür ediyorum.

HSYK ile ilgili prosedürü ben de biliyorum tabii ki.Ama sayın Bozdoğan'ın belirttiği gibi ispat meselesi var.İddianameyi bir yazayım nasıl hokus pokusla hazırlandığı ortaya çıkacaktır.

"C.Başsavcılığımızın 2010/xxxx' nolu soruşturma dosyasında müşteki E. M.'nin xx/xx/2010 tarihinde ikamet ettiği evin kapısına kağıt parçası bırakılmak suretiyle kendisine yönelik cinsel taciz suçunun işlendiğine ilişkin iddiası üzerine yapılan soruşturmada,suça konu kağıt parçalarının birinde şüpheliye ait 5xxx xxx xx xx telefon numarasının yazılı olduğu, bu nedenle kendisi hakkında atılı suçlardan savunmasının alındığı ve şüphelinin xx/xx/2010 tarihli beyanında bu telefonun kendisi üzerine nasıl kaydedildiğini bilmediğini,bu numarayı almadığını ve kullanmadığını,bu nedenle adına cep telefonu hattı alan kişi veya kişlilerden ve kimlik bilgilerini doğrulamadan sadece fotokopi ile bu hattı veren bayii yetkililerinden şikayetçisi olduğunu bildirmesi üzerine bu suçtan yapılan soruşturmada hattın alındığıtelefon bayii olan mağdur Ü. E. beyanında , bu hattın A. K.(müvekkilim) tarafından alındığını, kendisinin işyeri komşusu olduğunu,bu nedenle çok iyi tanıdığını bildirmiş olup, şüpheli A.K. sonraki beyanlarında mağdur Ü. E.'yi 5-6 yıldır tanıdığını fakat kendisinden ne zaman ve nasıl telefon aldığını hatırlamadığını savunmuş ise de,şüphelinin başka bir suçtan hakkında yapılan soruşturmada kendisini savunmak için, 5xx xxx xx xx' nolu hattı işyeri komşusu olan 5-6 yıldır tanıdığı Ü. E.' den aldığı halde bunu inkar ederek, bu hattın alınması sırasında işlemleri yapan ve hattı alan şahıslardan şikayetçi olduğunu bildirerek işlenmediğini bildiği bir suçu işlenmiş gibi şikayete konu ettiği soruşturma yapılmasını sağladığı dolayısıyla suç uydurma suçunu işlediği tüm soruşturma evrakı kapsamından anlaşılmakla"

Böyle bir iddianame olur mu Allah aşkına?Aslına bakarsanız hakim de anlayamadı iddianameyi ama kabul edilmiş bir kere.