Mesajı Okuyun
Old 16-02-2007, 22:52   #19
Emir AKTAŞ

Arkadaşlar bende bir vakıf üniversitesinde eğitim görüyorum ve bu konuda ön yargılı davranmak yapılabilecek en büyük hatalardandır.Konusunda duayen olan hocalardan ders alabilmek ve onların anlatımıyla birikim kazanmayı kendim için çok büyük bir kazanç sayıyorum.Örneğin bir Medeni Hukuk dersini Medeni Kanunun tasarısında fikri alınan ve hazırlama heyetinde olan hocalardan öğrenmek bir ayrıcalık diye düşünüyorum ve ÖSS bir hukuk fakültesi öğrencisi için ölçü teşkil etmemeli diye düşünüyorum ayrıca vakıf üniversitelerinden çıkan avvukatların kalitesinin düşük olduğunu nasıl ölçülebiliyor anlamış değilim bunun kriterini kim belirler?Bunu hakimlik savcılık sınavına göre değerlendirirseniz çok büyük bir yanılgıya düşersiniz çünkü vakıf üniversitelerinden mezun olan kişiler genellikle kendilerini avukatlık alanına yönlendiriyorlar ve sınava giren büyük çoğunluk devlet üniversitelerinden olan kişiler.Arada bu kadar büyük bir orantısızlık varken bunun kıstasını nasıl belirleyeblirsiniz.Bekleyin öğrenci kalitesi sözle değil gelecek yıllardaki hukuk alanındaki başarılarla ölçülsün.Bunun ayrımı çok iyi yapılmalı arkadaşlar vakıf üniversiteleri para ile eğitim alınan yerlerdir para ile diploma alınan yerler değillerdir.Orada en az devlet üniversiteleri kadar emek harcayan kişilerin hakkını bu kadar basite indirgemek doğru değildir.Saygılarımla.