Mesajı Okuyun
Old 02-05-2008, 12:12   #1
lethe

Varsayılan Kiralanan Yere Ait Elektrik Borcu

Bir konu hakkında deneyimli mesleklaşlarımızın tavsiyelerine ihtiyacım var.

Müvekkilim şehirdışında yaşıyor ve burada kiraya verdiği bir evi bulunmakta. Müvekkilimin önceki kiracısı (S) 06.09.2006 da üzerine olan elektrik aboneliğinide kapatarak kiralanan yeri tahliye ediyor. Bunun üzerine müvekklimin 01.10.2006 da (C) ile kira sözleşmesi yapıyor. Burada ben devreye giriyorum ve (C) Şubat 2008 de temerrüd nedeniyle tahliye ediyoruz. Daha sonra ev (M) ye kiraya veriliyor. (M) elektrik aboneliğini üzerine almak üzere elektrik dağıtım şirketine gittiğinde söz konusu aboneliğin 06.09.2006 dan beri kimse tarafından kullanılmadığını o tarihten itibaren kimse aboneliği üzerine almış olmamasına rağmen 06.09.2008 tarihinden bu zamana kadar 5018 kw kullanım olduğunu(yaklaşık 1200 ytl demişler) eğer aboneliği üzerine alırsa bu borcu ödemesi gerektiği kendisine söyleniyor. Yani (C) elektrik aboneliğini üzerine almamış olmasına rağmen kiracı olduğu dönem içerisinde elektriği kullanabiliyor üstelik parada vermiyor, abonelik kimsenin üzerine de değil yani kapalı. Kendim arayıp abonelik ilişkisi olmamasına rağmen bu kadar süre boyunca (C) nin nasıl elektrik kullanabildiğini sordum. Yeterli çalışanları bulunmadığından kotrolunu yapamadıklarını söylediler.

Ben Elektrik Dağıtım Şirketinin bu parayı talep edemeyeceğini düşünüyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.