Mesajı Okuyun
Old 04-06-2007, 23:36   #79
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan hakansezen
Siz bir önerinizi yazın sayın Kavili. Bu şekilde atışmaya döner. Sazım yok benim. Siz olmasını istediğiniz şekli ile yazın devlet memurlarının yarğılanması ile ilgili önerinizi.
Ayrıca bu önerinize hakim savcı ve avukatların yarğılanmasını, polis tarafından avukatların ve diğer bazı dokunulmazların ki buna meslektaşları da dahil her yerde aranmasının yapılamamasını falan da ekleyebilirsiniz. danıştaya yapılan çirkin ve hain saldırıyı da göz önünde bulundurarak.
Bu mesele ben avukatım arayamazsın, benim milletvekili tanıdığım var köpek gibi özür dileyeceksiniz benden, sen benim kim olduğumu biliyor musun gibi milletin söylemekle gurur duyduğu anlayamadığım anlamlandıramadığım genetik arızamız çözümlenmeden koay kolay çözülemez.
Mesela en son bu gün yaşadığım şüpheli bir paket karşısında personelime tedbir alıp kendimizi siper ettiğimiz bir yerde ki bir basın mensubu kardeşim bile abi bizi uzaklaştırıyısonuz siz de dikkat edin derken bir vatandaşımız hala işiniz gücünüz vatandaşa eziyet işinizi yapın diyebiliyor. Demekki şüpheli paket görünce tedbir almak bile polisin işi değil. Buna ne diyeceksiniz. Tabi biz o arkadaşın niye böyle bir şey yaptığını bilip sadece uyarmakla yetiniyoruz ama kolay değil. Kimsenin işi kolay değil her şeyin bir zorluğu var ama ne olur gelin hemen yarın 1 hafta misafirim olun ben nereye gidersem sizde gelin yanımda olun beraber çalışalım. Bu hiç bir şeyin mazereti olamaz olmamalı ama bir tarafın da bazen biraz hoş görü gösterip sonra oturup konuşarak bazi şeyleri tatlıya bağlaması daha güzel olmaz mı. mesela ben canımı siper etmişken üzerime yürüyüp bana o sözü söyleyen vatandaşımızdan özür dilerken hiç bir şey kaybetmedim. herkesin her anı istediği kadar dikkat etsin bazen aynı olmayabilir. alıp o vatandaşı paketin yanına kelepçelesem heralde daha iyi olmazdı.

Sayın "hakansezen",

Sizin başka örnekler vermenize gerek yok, yukarıda ve daha önceki iletilerde konu oldukça ayrıntılı olarak ele alındı. Yalnızca sizin "bizim haklı olduğumuz yerlerin dışında kalan" "haksız olduğumuz yerlerin neler olduğu konusunu yazarsanız, ana konuya bağlı tartışma sürebilir; başka deyişle, 'atışma' boyutuna gitmeden konuyu aydınlatabiliriz.

Konunun en başından yeniden okunarak ve ana konuya bağlı kalınarak tartışmanın sürmesinde yarar var.

Saygılarımla.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu

" Hak, huk, hukuk; gak, guk, guguk !!! "