Mesajı Okuyun
Old 07-12-2013, 13:35   #1
Konuk Emel,

Mutsuz Mal Paylaşımı İçin Yapılan Anlaşma

Merhaba Sevgili Avukatlarım. Öncelikle boşanma davası aşamasında yaptığınız yardımlardan dolayı size çok teşekkür ediyorum. Çok uzun bir yargılama sonunda boşanma davam Yargıtayda kesinleşti ve boşandım. Mal paylaşımı için dava açmam gerekiyordu arkadaşlarımın da önerisiyle uğraşmaktan sa orta noktada mal paylaşımı için buluşup anlaşmaya karar verdik. Avukatımın bürosunda ortak bir arkadaşımızında hazır bulunmasıyla Mal Paylaşımı konusunda anlaştık.
Anlaşma tutanağını Avukatımın Bürosunda avukatım tanzim ederek karşılıklı yükümlülüklerimizi ve hangi mal varlığının kimin üzerinde kalacağını belirleyen maddeler halindeki anlaşmayı hazır bulunan arkadaşın, avukatımın ve bizimde imzalarımızla imza altına aldık.
Sorum şu,
1- Ben anlaşmada üzerime düşen yükümlülüklerimi yerine getirdiğim halde eski eşim bana devretmesi gereken gayrimenkulü devretmekten kaçınıyor. Anlaşmada devir için verilen süre bitti.
2- Bu anlaşmadan ben zararlı çıktım, ayrıca maddi anlamda da baya bi sarsıldım. Avukatıma bu durumu sorduğumda süre geçmesi çokta önemli değil devreder tarzı cümlelerle beni geçiştiriyor. Bu sorunumu çözmem için lütfen bana yoml gösterin artık uğraşmaktan, adliyeye gidip gelmekten bıktım. Nolur yardım edin bana.