Mesajı Okuyun
Old 06-08-2008, 11:55   #1
emrah_orbay

Varsayılan ecri misil davası

öncelikle belirtmek istiyorum ki fakültemden yeni mezun oldum.ara sıra yanına uğradığım avukat,bana öğrenmem için bir konu verdi.yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..
2003 yılında avukat bey, tapu iptali davası açmış. muvekkillerinin paylarının tescılını talep etmıstır.(sahıslar 4 kısı olup 2 tanesı muvekkılımızdır-- miras sebebıyle tapu ıptalı ve tescılı davası acılmıstır)bu dava 2008 yılında lehimize sonuclanmıs,kesinleşmiş ve tapuda tescil işlemleri yapılmıstır.
bu tasınmazlar arasında bir tane de tarla vardır.. Davalı taraf buraya yıllardır çeltik(pirinç) ekmektedir..ecri misil davası acmayı dusunuyoruz.. sorum su: ACACAGIMIZ BU DAVADA TALEP EDECEGIMIZ MIKTAR,HANGİ GUNDEN İTİBAREN BASLAMALIDIR?? YANI 2003 YILINDA YAPMIS OLDUGUMUZ İHTARNAMEDEN(ardından da dava acılmıstır zaten) İTİBAREN Mİ YOKSA PAYLARIN TAPUDA TESCIL EDILDIGI,YANI 2008 TARIHINDEN ITIBAREN MI?? Bu konuda bana yardım edersenız cok sevınırım bilgi ve deneyımlerınızı, hukukı dayanak,içtihat vb.. ile de benımle paylasırsanız cok mutlu olurum.. SAYGILARIMLA