Mesajı Okuyun
Old 26-04-2011, 20:14   #2
Av.Selim Balku

[quote=av.pınar]Ben de benim yerimde asıl davacının avukatı olmalı o cevaplamalı bunu dedim. İsterlerse tanıklıktan vazgeçebileceklerini hiç beyanda da bulunmayacaklarını söyledim. Davacı asilin fazla mesai talebi üzerine de gerçekler ne ise o şekilde konuştuk.[/quote]

Altı çizilen cümleler birbiriyle çelişki değil mi? Madem yerinizde davacı vekili olmalıydı neden gerçekleri paylaştınız?

Öncelikle sizin yerinizde davacı vekili de olsa bu konuşmayı yapmamalı...

Tanıklık görevi aynı zamanda kamu görevi olduğu unutulmamalı...

Gerçekler ne ise konuşuyorsanız muhakemeye ne lüzum var? Gerçeği bulmak için tanılar konuşmayacaklar mıydı?

Tanıklıktan vazgeçebileceklerini söylemeniz, kanuni bir öneridir ancak vazifesi üzerinizde midir?

Bunlara rağmen,

Davacı vekilin, konuşmalarını kayda alması, buna dayanarak hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım, şeklinde ki beyanını doğru bulmuyorum. Kendi aranızda bu sorun giderilebilirdi. En azından kendisini tanıtmış olsaydı, bu duruma mahal vermezdi...

Sonuç olarak,

Bana göre siz doğru birşey yapmadınız

Size göre gerçek, işçinin sabah 8 de işe başlaması, akşam 8 de paydos etmesi olsa bile ve bu hakikat da olsa, sizin biraz sonra dinlenencek tanıklara bunu hatırlatmanız, bunu belirtmeniz, bir yönlendirmedir...

Evet biraz sonra hakim isterlerse tanıklıktan çekilebileceklerini zaten söyleyecekti, ancak sizin onlara bunu belirtmeniz, istisna olan çekilmeye sebep olmuş olabilir, zira asıl olan bildiğini söylemektir. Bana göre bu da zımnen yapılan bir yönlendirmedir...

Kolay Gelsin...