Mesajı Okuyun
Old 13-01-2003, 11:11   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Varsayılan Sabırlı olmaya devam etmelisiniz

Merhaba,

Bu tür olaylar hayatın içinde vardır, mantıklı hareket ettiğiniz için sizi tebrik ederim.

Çocuğunuzun geleceği, sadece eğitim ve iyi bakımla sınırlı değildir. Olayın bir de çocukta bırakacağı psikolojik etkiler olabilir ve gelecekte ancak fark edebileceği bu tür etkenlerden çocuğu arındırabilmek için, şimdiden doğru yöntemi seçmeniz gerekir.

Bunun yöntemi bana göre şöyledir:

Şu ana kadar gösterdiğiniz olgunluğu öncelikle devam ettirmelisiniz. Eşinizle medeni şartlar dahilinde oturup konuşmalısınız. Bu konuşmada çocuğunuzun velayetini istediğinizi, buna rıza gösterdiği takdirde boşanma davasında, boşanma nedenini 'zina' değil, 'şiddetli geçimsizliğe dayalı anlaşmalı boşanma'' olarak belirteceğinizi ifade etmelisiniz.

Sanıyorum, eşiniz; hatalı olduğunu ifade ettiğiniz için buna rıza gösterecektir. Aksi takdirde, zina sebebine dayalı açılacak davanın sadece eşinize yada size değil, özellikle ileride kızınıza da zarar vereceğini düşünmelisiniz. Bu olay eşiniz ve sizin aranızda sonsuza dek sır olarak kalmalıdır. Çocuğun hiçbir şekilde duymaması sağlanmalıdır.

Sorunları aşmanın en güzel ve doğru yolu, Sulh' tur.

Evlilik nihayetinde başlangıcında tarafların yaptığı bir akittir. Bu akde aykırı davranıldığında nasıl ki akitten vazgeçmek doğalsa, bu olay da doğal, hayatın bir parçası sayılmalıdır.

Serin kanlı ve akılcı hareketinizi devam ettirmenizi dilerim.

Saygılarımla.