Mesajı Okuyun
Old 28-07-2009, 10:54   #16
uye8490

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
1) Genelev açılmasına izin vermek doğru mudur?

2) Genelev açılması gereklilik midir?

3) Ruhsatlı genelevde çalışan vesikalı kadınlarla insan ticaretine konu edilen kadınlar arasında fark var mıdır?

4)Devletin genelev açılmasına izin vermesi fuhşu teşvik ile alakalı mıdır?

5) Devletin genelev kadınlarına "cinsel sağlığın kontrolü"nden başka sunduğu haklar/olanaklar nelerdir?

6) GENEL KADINLAR VE GENELEVLERİN TABİ OLACAKLARI HÜKÜMLER VE FUHUŞ YÜZÜNDEN BULAŞAN ZÜHREVİ HASTALIKLARLA MÜCADELE TÜZÜĞÜ'nde fahişelik neden bir "sanat" olarak tanımlanmıştır?

7) Fahişelik bir "sanat" ise,bu hususta kadın-erkek arasındaki ayrımcılığın temeli nedir? Neden erkek fahişeliği yasalarda düzenlenmemiştir?

Şimdilik bu kadar. Belki, birkaç görüş almak üzere vesile olur.

Saygılar.

Genelev açmak,insan eti ticaretinin devlet eliyle yapılmasından başka birşey değildir.

Toplumu dönüştürme gibi bir işleve sahip ol(a)mayan sistemin toplumda var olan dejenerasyonu yasal bir zemine oturtmasından başka bir şey değildir bu.

Ortaçağda kaldığı konusunda korkunç bir yanılsama içerisinde olduğumuz "köle pazarlarının" çağa uyarlanmış bir modelinden başkaca bir şey değildir bu.

Her geçen gün kendine biraz daha yabancılaşan toplumun "sanat" tanımını yasa ve yönetmeliklerde görmekten başkaca bir şey değildir bu.

Devam edecektim ama bu konular beni olabildiğince geriyor.İnsan etinin devlet eliyle pazarlanmasını hiç bir zaman hazmedemedim.