Mesajı Okuyun
Old 21-02-2020, 11:31   #1
av.eylemm

Varsayılan ayıplı araca karşı açılacak davada muhatap?

Merhaba meslektaşlarım. Müvekkilim bir şahıstan araç satın alıyor daha sonra bu araç sürekli arızalandığı için satmak zorunda kalıyor ve satarken sattığı kişinin aracı muayene ettirmesi sonucunda aracın km sinin düşürülmüş ve hasar kayıtlı olduğunu anlıyor. Biz bu şahsa karşı dava açacağız. Fakat kafama takılan bir husus var sizlere danışmak istiyorum. Araç satan kişinin babasının adına kayıtlı fakat bu kişide babasının adına satış yapma yetkisini gösteren vekaletname var. Dolayısıyla satış işlemleriyle de kendisi ilgileniyor. Davayı baba yerine bu kişiye açsak davanın sıfat yokluğundan usulden reddiyle karşılaşır mıyız? Emin olamadım bir de müvekkil satıcıya yazılı bildirim yapmamış yalnızca telefonla aramış daha sonra aramaları da kişi tarafından engellenmiş. Araçtaki ayıbı öğrenmesinin üzerinden yaklaşık 3 hafta geçmiş hemen bugün ihtar çekmeyi düşünüyorum süresinde bildirim yapmamaktan dolayı ayıbı kabul etmiş sayılır mıyız? Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum