Mesajı Okuyun
Old 01-07-2007, 11:14   #92
Tulin

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Yani bir tür çıplak ceset gibi mi? Musalla taşı vs... Ya ben geçmiş hayatımı değil de hayatı garantiye almak için gelecek hayatımı merak ediyorum... Bu nedenle de reenkarnasyon hoş bir şey gibi geliyor kulağa... Bir de çıplak ölüm korkusunu (sahip olma arzularıyla giydirilmemiş anlamında) öğrenirsem, in keyfime...

Hay allah ne güzel eğlendiniz)))
Çıplak deyincede insanların aklına çıplak insan bedeni gelmesi de ayrıca hoş.
İnsanların dört temek kaygıyla doğduğu söyleniyor ya işte onlardan biri ölüm kaygı/korkusu.Bu kaygıyı gidermenin en kolay (kimbilir belkide en zor) yolu sahip olmak.Ne kadar çok güzel kadın/yakışıklı erkek bol para arabalar giysiler felan .Bu sahip olma arzusuyla ölüm korkusundan kaçtığını sanar kimiler kimileride sürekli kendini meşgul ederek....
Sayın Dikici yukarda yazdım arabalara eşlere paraya sahip olmakla ya da ne bileyim ünlü başarılı olmakla giydirilince biraz daha hoş görünür ve uzaklaşır bu kaygı,ama hep oradadır bir şeye sahip olduktan sonra kendini hissettirir yeniden ve yeni şeylerin peşine düşeriz.
Ben direkt korkuyorum ölümden,ama öyle böyle değil .Öldükten sonra o yaşanmışlıklar mutluluklarımız acılarımız sevgilerimiz ...
Ne oluyor bunlar o zaman bu yaşanmışlıklar boşunamaı...Ölüm kaygımı süslemekten ( belkide bunu beceremediğimden)vazgeçtim.çıplak derken kastım aracı koymaksızın korkmak .Tırsmak...
Ama erkekler hiç bir şeyden korkmadıkları için anlamaları biraz zor tabii...Tii ye almakda bu kaçışlardan biri ...
Reenkarnasyon bu kaygıyı azaltıyor.Aaaa aklıma şimdi geldi budistler yada reenkarnasyona inananlar ölüm kaygısıyla doğmazki...Ne şans...

Gelecek hayatınızı merak etmeniz)))) siz zaten inanmışsınız yeniden doğuşa sayın Dikici))))

Sevgiler