Mesajı Okuyun
Old 04-02-2007, 15:25   #59
Av.Yasemin

Sayın meslektaşım soruma cevap verdiğiniz için öncelikle size teşekkür ederim.Vermiş olduğunuz cevapta müdafiliğin faydaları olarak "tecrübe"ve "manevi tatmin"den bahsetmişsiniz.Bu iki unsur şüphesizki çok önemli fakat ben kendi adıma avukatlığı hobi olarak sürdüremiyorum ne yazık ki.Bu nedenle yaşamımı sürdürebilmek adına bazı asgari ihtiyaçlarım var ve de bu ihtiyaçlar için tabiki paraya ihtiyacım var sonuç olarak manevi tatmin bir işin icra edilmesinde ne yazık ki asli unsur olamıyor.Tecrübeye gelince,müdafilik bana göre son derece tecrübeli kişilerce yapılması gereken önemli bir görev olup, bizlerin tecrübe kazanması için kurulmuş bir müessese değildir,devletten haklarının korunması için yardım isteyen insanlar tabiri caizse bizlerin deneme tahtaları değillerdir.
Bu bağlamda sayın meslektaşlarım C.M.K. dan topluca istifa etmeliyiz ki görev bütün meslektaşlarımız açısından zorunlu hale gelsin ve de bu durumda bize düşen iş te makul seviyeye gelsin.Bizlerde makul sayıda görevlendirildiğimiz dosyalarımızda gereğince müdafilik yapalım.
Saygılarımla.