Mesajı Okuyun
Old 01-02-2007, 17:27   #43
avmhy

Sayın Meslektaşımız Av. Selim Balku Cmk görevlendirmelerini masraf verilmesi halinde ücretsiz yapacağını belirtmiş kendisini tebrik ediyorum. Benim derdest ve neredeyse 4/3 ünün ücretini alamadığım 33 dosyamla da ilgilenirse sevinirim.
Ama kendisine, Avukatlığın serbest yürütülen bir kamu(amme) hizmeti olduğunu, Avukatların hiç bir gelir elde edememeleri halinde dahi kira fatura vergi vs. veren bir meslek gurubu olduğunu, yani hepsinin sizin gibi gönlü bol olmasının beklenemeyeceğini hatırlatırım. Ayrıca amme hizmeti veren siz tüm davalarınızı ücretsiz yürütebilirsiniz ancak bu durumu baroya bildirmeniz gerektiğini unutmayın ve bunu sadece baronun sizin kime ücretsiz iş yaptığınızı öğrenmek istediği için bildirdiğinizi düşünmeyin.Ücretsiz iş almanızın diğer meslektaşlarınızın geçimlerini temine de engel teşkil etmemesi gerekmektedir. Ücretsiz iş alarak diğer avukatların kepenki kapatmasına yol açamazsınız
Uzun lafın kısası ücretsiz CMK hizmeti vereyim derken disiplin cezası alıvermeyin...
Diğer yandan Baroların başkanları ve yönetimleri, üyeleri tarafından belirlenir. Mevcut yönetim seçimle iş başına gelir bir sonraki genel kurulda ibra edilmek, çoğu kez yeniden seçilmek için hizmet verirler ve meslektaşlarının sorunlarına çözüm üretemeye çalışırlar .
Bağlı olduğunuz Baro CMK avukatlarının ücretleri ile ilgili çalışma yaparsa bir sonraki seçimlerde kendilerine oy vermezsiniz olur biter. Ama emin olun baro olarak şu anda cmk avukatlarının sorunları için çözüm önermeye ve mücadele etmeye hakları var.