Mesajı Okuyun
Old 21-09-2007, 19:45   #10
üye18721

Tüm THS üye ve konuklarına iyi akşamlar... Sabah ki yazımda belirttiğim üzere nihayet; dünü miskin bir şekilde geçirmişken bugün canımdan bezgin bir şekilde tam da tahmin ettiğim saatte eve ulaşabildim!... Ulaşabildim diyorum; zira, E-5 kara yolunun avcılara doğru giden belirli bir güzergahında yolun 1/3'ünü "metrobüs" denen ve şimdilik "ufo" misali çok ender görülen (gerçi "ufo" var mıdır? Yok mudur? Ufo' yu kimler görebilir kimler göremez; görenler R. ve S. H. Hastahanesinin hangi koğuşunda tedavi görmektedirler? bunun tartışmasını yapmıyorum) bir "garabet" otobüs+tramvay benzeri bir ulaşım aracına tahsis etmişler. Eskiden B.Çekmeceden-İstanbul Adliyesine kadar 1 saat 30 dakikada gidebildiğim yolu artık 2 saatte zor gidiyorum. Bu güzergahı kullanan herkes şimdilik şikayetçi; -şu anda UYAP'A uyum sağlamakta çoğumuz zorlanmakta ve müşteki durumunda bulunmakta olduğumuz gibi- umarım metrobüse'de UYAP'a da uyum sağlar ve alışırız. Ne demiş atalarımız; "Her yeni şey, her yeni fikir önce tepki görür, sonra tepki sempatiye dönüşür." Ama bugün dünden farklı olarak benim için olumlu geçti; bugün iyilik meleği "Selena" galiba yanıbaşımdaydı. B. Çekmece Adl.deki hakim bey daha ben söylemeden "ne zaman isterseniz keşfe çıkabiliriz" dedi. Aman tanrım! Adliyelerdeki iş yükü azalmış ve ben Pazartesi keşfe çıkabileceğim. Mezkur adliyedeki işlerim ancak saat 15. 00 sularında bitebildiği için o saatte İstanbul Adliyesine gitmek üzere yola çıktım. Bir yandan kendi kendime hayıflanıyorum; "bu saatte yola çıkarsam ancak 17.00'ye doğru adliyeye varırım ve memurlar da haklı olarak tüm günün yorgunluğuyla "mesai saati bitmek üzere yarın gelin" diyecekler. Ama serde "maniklik" olduğu için "yolcu abbas! bağlasan durmaz" halet-i ruhiyesi içinde yoluma devam ettim ve saat 16.40 gibi İst. Adliyesinde oldum.Adliyede in-cin top oynuyor.Dosyalarımın bulunduğu icra dairesinde personelden başka kimse yok!. Memur bey'e hitaben; " evet oldukça geç geldim ama filanca no'lu dosyalarımı inceleyebilir miyim? " dedim. Memur da "hakkını yememek lazım" belki de o saatten sonra işlem yapacağımı zannetti ve "bugün olmaz, yarın gelin" dedi. Ben de "en içler acısı" ses tonum ve mimiklerimle " ama ben B.Çekmeceden geliyorum; 2 saattir yoldayım, ancak yetişebildim" deyince memur bey sağolsun dosyalarımı çıkarttı ve ben de inceleyebildim. Dediğim gibi iyilik meleği "Selena" galiba bugün yanı başımdaydı!... Şimdilik bu kadar; "Arkası yarın" İyi geceler, hayırlı akşamlar...