Mesajı Okuyun
Old 17-10-2015, 22:00   #5
tegese

Alıntı:
Yazan denipre
İdari başvurunun en pratik yol olduğu konusunda hemfikirim . Ancak belirtildiği üzere teslim tesellüm tutanak tarihinden itibaren 6 ay geçmiş . Müvekkil bugün yarın denerek oyalanmış. Bu süre zarfında ödenen bir bedel de yok ancak bu sürenin kaymakamlık nedzinde tereddüt yaratarak idari yoldan tahliye talebinin reddine gerekçe oluşturacağı hususunda kaygılarım var. Bu yoldan sonuç alınamaması halinde yeni bir icra takibi ve ecrimisil - tahliye davası açmak daha mantıklı geliyor. Zira is yeri ihtiyacı sebebiyle açılacak davada ispat yükü bizde . Bunun samimi olduğunu ispatlamak zor olacak . Bahsettigim yer is hanı ve başka Kiracılar da bulunmakta saygılar ...

Kaymakamlık vasıtası ile tahliye olumlu veya olumsuz cevabi en kısa surede alacağınız bir yöntem malumunuz.

Yeni malik eski kiracı olayinda başvuru zamanı açısından sorunlu ve yine benzer şekilde kiracının eski malike ödeme yaptığı şeklinde beyanı olacağını bildiğim halde kaymakamlık personeli ile keşfe gittiğimde, kiracıların bu durumu ciddiye aldıklarını gördüm.kaymakamlık personeli de biraz sizin lehinize olacak şekilde beyanda bulunursa isiniz daha kolay olabilir.
Ben bu ihtimalde kaymakamlık vasıtası ile kendilerini 15 günde tahliye edebilecegime ancak isterlerse kendilerine 2-3 ay zaman kazandırmak için bir kira sözleşmesi yapabileceğime ikna ettim, tahliye taahhüdü aldım. Bu olayda kiracı eski malike kirayı pesin olarak ödediğini beyan ettiği için talebim reddedilmiş olmasına ragmen mutecavizin yeniden kiracı olmasını sağladım.
Yine bir başka olayda kaymakamlık keşiften sonra talebimi reddetmiş olsa da kiracının usulüne uygun şekilde yapmadığı dışarıdaki taşmadan ötürü dosyayı belediyeye ihbar etti. Belediye fen isleri ekibinin usulsüzlugu düzeltmeye yönelik tavrından sonra kiracı kendiliğinden tahliyeyi gerçekleştirdi.

Elbette her olay kendine özgüdür ama anlatmak istedğim konu idari yoldan tahliye denenmesi gereken en kısa ve en ucuz sekilde tahliye imkanı sağlayan bir yöntemdir.
Saygılar