Mesajı Okuyun
Old 29-05-2013, 20:26   #146
krc

1. kurul'un sonuç kısmına ulaşabildim. ancak, kararın emekli ikramiyesinin güncel tutarlar üzerinden ödeneceğine ilişkin bir karar olmadığını anladım. burada yalnızca, dava dilekçesinde emekli ikramiyesinin güncel tutar üzerinden ödenmesini talep eden davacının, bu talebiyle ilgili red kararı verilmemesi ve dolayısıyla da sgk lehine vekalet ücretine hükmedilmemesi gerektiği ifade ediliyor. dolayısıyla da emekli ikramiyesinin güncel tutar üzerinden ödenmesiyle ilgili bir karar değilmiş malesef. ben yanlış anlamadıysam eğer) kararın netice kısmını sizinle de paylaşıyorum.

“Açıklanan nedenlerle davacı itirazının KABULÜ ile Ankara 17. İdare Mahkemesi’nce verilen 02.11.2012 gün ve E:2011/759; K:2012/1806 sayılı kararının davacının ikramiye tutarının güncellenerek ödenmesi yönündeki isteminin reddine ilişkin kısmının ve buna dayalı olarak dayalı idare lehine vekalet ücretine hükmedilmesine ilişkin bölümünün KALDIRILMASINA; kararın iptal ve kabule ilişkin kısmının ise usul ve hukuka uygun olduğu ve bozulmasını gerektiren bir neden bulunmadığı anlaşıldığından dayalı itirazının REDDİ ile kararın bu bölümünün ONANMASINA; davanın ilk safhasına ilişkin 80,80 TL yargılama gideri ile davacı itirazı nedeniyle doğan 90,40 TL yargılama giderinin dayalı idareden alınarak davacı tarafa verilmesine; dayalı idarenin itiraz giderlerinin ise kendi üzerinde bırakılmasına; posta gideri avansından artan miktarın istenilmesi halinde itiraz eden taraflara iadesine, 27.03.2013 tarihinde oybirliğiyle karar verildi."