Mesajı Okuyun
Old 19-04-2013, 15:11   #137
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan elmas
Benim davam bölge idareden döndü.Sonuç kısmını kısaca yazıyorum:"...Emekli ikramiyesi ödenmesi gerektiği gerekçesiyle dava konusu işlemin iptaline ve söz konusu ikramiye tutarınınidari başvuru tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte davacıya ödenmesine;davacının ikramiyetutarının güncellenerek ödenmesi isteminin ise reddine karar verildiği tespit edilmiş olup, anılan kararın iptal ve kabule ilişkin kısmının usul ve hukuka uygun olduğu ve bozulmasını gerektirir bir neden bulunmadığı anlaşılmıştır.BUna karşılık ...ikramiyenin güncellenerek ödenmesi yönündeki istemin reddi yönünde ayrıca hüküm kurulduğu görülmekte ise de ...bu konuda ayrıca hüküm kurulmasında usul hükümlerine uyarlık bulunmamaktadır. Açıklanan nedenlerle davacı itirazının kabulü ile ......kararın ,davacının ikramiye tutarının güncellenerek ödenmesi yönündeki talebine ilişkin kısmının ve buna dayalı olarak davalı idare lehine vekalet ücretine hükmedilmesine ilişkin bölümün kaldırılmasına,kararın iptal ve kabule ilişkin kısmının ise usul ve hukuka uygun olduğu ve bozulmasını gerektiren bir neden bulunmadığı anlaşıldığından davalı itirazının reddine..."

Okuyup bişey anlayan varsa yorumlasın lütfen

Sizin talebiniz sadece vekalet ücreti yönünden kabul edilmiş. İdare mahkemesi kararında; ikramiye tutarının güncellenerek ödenmesi talebiniZİN ayrıca reddine karar vermemeli. Ve bu hatalı red cümlesine vekalet ücreti taktir etmemelidir diyor. Çoğun içinde azı da vardır..

Ödeme kararının verildiği esaslar, kat sayılar, güncellemeler yani özetle mahkameye hesap yöntemin doğrudur diyor.

Diye anladım..Saygılarımla..