Mesajı Okuyun
Old 01-08-2011, 14:58   #1
Av. İbrahim Şen

Varsayılan ceza davasında sadece muhbir anlatımlarına itibar edilmesi

sayın meslektaşlarım merhaba

müvekkilim uyuşturucu ticaretinden cezaevinde ve önümüzdeki hafta dosya karara çıkacak. polis bir muhbirin ihbarıyla bir inşaatin doğalgaz tesisatını yapan müvekkilimle buluşmuş ve müvekkilimle hiç alakası olmayan bir daire çilingir marifetiyle açtırılarak içerde esrar maddesi bulunmuş. parmak izi, tanık, teknik takip vs. hiç birşey yok. mahkeme sırf muhbir anlatımına itibar ederek davanın başından beri tutukluluk kararı veriyor ve kuvvetle muhtemel müvekkilim ceza alacak. muhbirin verdiği eşgal bile müvekkilimle uymuyor. ama verdiği telefon numarası müvekkilime ait çıkınca ve yine müvekkilimin tesisatını yaptığı sitenin bir dairesinde esrar yakalanınca ihale resmen müvekkilime kalmış durumda. hatta polis bile tanıklık yaparken hakkında ihbar yapılan kişinin müvekkilim olamayacağını söyledi. muhbir-şüpheli yüzleştirmesi de yok. ama maalesef mahkeme başından beri işi tutuklu sürdürüyor ve büyük ihtimalle de ceza verecek. benim şu aşamada sizden yardım talep ettiğim konu ise, başka hiçbir delil olmamasına rağmen hakimin çelişkili ve polis tarafından da şüpheli bulunan muhbir anlatımlarına itibar etmesini çürütecek bir yargıtay kararı varsa elinizde benle paylaşmanız. çok uzun oldu ama müvekkilimin gerçekten masum ve bir kim vurduya kurban olacağını bilin diye en başından anlattım.
hepinize iyi çalışmalar