Mesajı Okuyun
Old 17-10-2006, 17:02   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Cengiz Taner Doğan
Arkadaşlar şöyle bir sorunum var müvekkile gönderilen MENKUL TESLİMİNE VEYA GAYRİMENKUL TAHLİYE VEYA TESLİMİNE DAİR, İCRA EMRİNDE
Örnek no:54 Yeni olarak Örnek No:2 gayrimenkul icra emrinin tebliği tarikinden itibaren 15 gün içinde tahliye teslim veya tektkik merciinden icranın geri bırakılması vs. Burada sorun şu Ortaklığın giderilmesi davası satış sonucu
alınan taşınmaz için içinde bulunan borçluya (Satış memuru icra emrini) gönderiyor) Süre 15 gün belirtmiş süre 7 gün diye hatırlıyorum.Eğer 15 gün süre doğru ise İcra tetkik merciine tahliye emrinin iptali için dava açmayı düşünüyorum.Ortaklığın giderilmesi sonucu satış olduğu için 15 gün süre içerisinde Sulh Hukuk a mı dava açsam icra ile ilgilenen meslektaşların yorumlarını bekliyorum

Sayın Doğan,

Verilen süre doğrudur. Sorunuzda, "taşınmaz içinde bulunan borçluya" ifadesi geçmektedir. Ortaklığın giderilmesi davasından sonra satış yoluyla taşınmaz iktisap edildiğine göre "borçlu" kimdir? Davayı İcra Hakimliği'ne açacaksınız da hangi sıfatla ve gerekçeyle açmayı düşünmektesiniz. Bu hususlara açıklık getirirseniz belki faydalı olabiliriz.

Saygılarımla