Mesajı Okuyun
Old 11-01-2017, 13:23   #1
Konuk

Soru Psikolojik şiddet ve Sorumsuzluk

Merhaba, 2012 yılında bir evlilik yapmış bulunmaktayım ve bu evlilikten olma 2014 doğumlu bir kızım var.
2014 ağustos ayında eşimin başka bir kadınla yazışmalarını yakaladım ve dava açtım.
Lakin, dava 2015 aralık ayındaki duruşmasına katılamadığım için kapandı. Davanın kapanmış olması ve eşimin pişmanlığı üzerine tekrardan birlikte yaşayıp birbirimize şans verme eylemi içerisine girdik. Fakat, eşim yine aynı davranışlarına devam etmekte kızıma ve bana sürekli hakaret edip küfür etmekte eve de gelmemekte.
Eve gelmediği zamanlar nerede kaldığını sorduğumda küfür edip çekip gitmekte. Ve evde uyuşturucu madde buldum, kullandığından da şüpheleniyorum.
Eşim kızımıza çok ağır küfürler ediyor henüz 2 buçuk yaşında ki kızımıza en ufak bir yaramazlığında ******, ****** çocuğu gibi laflarda bulunuyor ve buna karşı çıktığım için aynı lafları ve daha fazlasını bana söylüyor.
Dava açacağımı belirttim ve de evden gitmesini istedim lakin, evden gitmeyeceğini açılacak bir davada beni öldürmekle tehdit ediyor. Çaresiz hissediyorum bu durumda kendimi.
Nasıl dava açabilirim?
5 yıldır çalışmıyorum hiç bir mal varlığım yok adli yardım talebinde bulunmam avukat atanması için yeterli olur mu ?
Evim kira, kira sözleşmesi annemin adına ve evlendğimiz vakit alınan bütün eşyalarda benim adıma, kirayı ödemediği takdirde evimi taşısam bu beni suçlu duruma düşürür mü?
Cevabınız için teşekkür ederim.