Mesajı Okuyun
Old 19-10-2007, 11:25   #30
Envanter

oy neler yazmışsınız öyle. tatil deyince deniz kum güneş ve otel anlıyorsunuz. kuşadası didim bodrum davutlar güzelçamlı abalaki sahil siteleri ölü deniz altınkum akbük gibi yerler zaten benim hemen yanıbaşımda. çocukluğum böyle yerlerde geçtiği için tatil anlayışım farklı olabilir.
yüksek dağların tepelerinde yada öküzlerin ineklerin horoz seslerinin olduğu bir yer benim hep ilgimi çekmiştir. fazla da insan olmaz buralarda. yerel şive konuşmalarıyla köy insanları arasında bir kaç ay kalıp evime döndüğümde aynı köylü şivesi gibi konuşmaya başladığımı anımsıyırum.
beş yıldızlı otelleri aslında sizlere pek önermem. imkanları çok geniş herşey dahil sistemi var ama bence en fazla üç yıldız tercih edin. kalabalık olmaz daha titiz ve hızlı servis yapılır herşey beş yıldızlı otele göre daha kalitelidir. (otellerde garsonluk yapmış olduğum için deneyimliyimdir) size önerebileceğim herhangi bir otel ismi vermeyeceğim.
bir seçenek varki onu unutmayalım ve hep yapmak istemişimdir. tatilini çadırda geçirmeyi denemekfena olmaz.
ancak çamaşırınızı bulaşığınızı hertürlü çarşaf yatak mıntıka temizliğini kendiniz yapacaksınız. teknoloji sayılabilecek yanıbaşınızda duran arabanız piknik tüb pilli radyo el feneri ve pilli tv fena olmaz. yoksa bütün gününüz çadırda oturan boğa gibi geçebilir. ayrıca bir kaç kitap falan da almanız hiçte fena olmaz. zaten çadırcılar hep bana yerli kabilelerini hatırlatmıştır.
çamaşırlarını yıkayıp ağaçtan ağaca sererler tabi diğer yerli kabile komşuları serdiğiniz iyi çamaşırlarınıza göz koyabilr ona göre .
neyse size iyi tatiller dilerim.